Mezonety sú v kurze – tu je 5 dôvodov prečo

Trendom je bývať v nízkopodlažných domoch a v dvojpodlažných bytoch. Musíme uznať, bývanie v mezonete je nielen chic, ale aj praktické! Pozrime sa na to, prečo.

Priestor

To je rozhodne najväčšia výhoda mezonetových bytov. Po vzdušnosti, voľnosti, možnosti pohybovať sa a žiť na veľkej ploche, túži predsa každý. Priestor je jednoducho vzácny ako soľ. Vďaka väčšiemu priestoru na život máte však aj viac možností na vytvorenie úložného priestoru. Poznáte to: po sezóne treba niekam odložiť zimné, či naopak letné veci, vaše dieťa potrebuje odrážadlo, bicykel, sánky, boby, jedny lyže, druhé lyže, tretie lyže… a jedna pivnica nestačí. Voilá, mezonet je riešením!

Rodinný dom v bytovom dome

Áno, „maisonette“ (z franc.) skutočne znamená „malý dom“. Mezonety sú ideálne riešenie pre ľudí, ktorí chcú náhradu bývania v dome, pretože majú silný vzťah k mestu. Na dvoch podlažiach sa rozkladá toľko miestností ako v menšom domčeku a rozľahlá terasa poskytuje možnosť tráviť veľa času na vzduchu pri rôznych aktivitách. Viete si tu vychutnať víkendovú pohodu bez toho, aby ste potrebovali pokosiť trávnik alebo riešiť večné opravy na chalupe. Pocit bezpečnejšieho bývania zaručuje prítomnosť susedov, ktorí sú vzdialení len cez stenu.

Terasa

Mezonety sa väčšinou nachádzajú v bytových domoch na najvyšších poschodiach. Nie je to vždy pravidlom, ale takto sú realizované mezonetové byty v našich bytových komplexoch. Ich súčasťou je strešná terasa a teda aj najkrajší výhľad na okolie. V prípade Kamencov je výhľad unikátny – môžete sa denne kochať pohľadom na Kysuckú vrchovinu, a zároveň máte „pod palcom“ i mesto. Z Rudín zas vidíte napríklad na Višňovskú dolinu. Rozľahlá terasa poskytuje priestor na pasívny i aktívny relax. Je ako stvorená na pestovanie byliniek, vlastnej zeleniny či okrasných rastlín, ale aj na detské hry a trávenie času na čerstvom vzduchu, keď sa práve nedá vyjsť z domu.

Efektnosť

Vkus je veľmi osobná záležitosť, ale „wau efekt“ je väčšinou ten signál, čo vám vyšle mozog do tela, keď vojdete do mezonetového bytu po prvýkrát. Architekti si tu môžu dovoliť viac – zakomponovať do interiéru vysoké stropy a francúzske okná, ktoré priestor presvetlia, prevzdušnia a opticky ešte zväčšia. Schodisko, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou mezonetu, môže byť zároveň vkusným interiérovým doplnkom. Jednoducho, wau!

Rudiny II ponúkajú mezonety s ideálnymi dispozíciami a nádherným výhľadom

Mezonety nájdete aj v ponuke bývania v bytovom dome A. Vybrať si môžete z variantu 3-izbového, 4-izbového a komfortného 5-izbového mezonetu. Všetky majú výhľad na Strážovské vrchy. Z najvyšších podlaží tak môžete sledovať rozprávkový západ slnka každý večer. Byty sa predávajú ako holobyty, zariadiť si ich môžete teda kompletne podľa Vašich predstáv. Bytový dom má na streche garáží komunitnú záhradu. Súčasťou komplexu je aj námestie s 20-timi obchodnými prevádzkami a obchodnými priestormi na prenájom.

Prejsť na ponuku mezonetov ⇒